Stats4U - Liczniki, statystyki na żywo i nie tylko!Kontakt
an image
Instytut Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska

ul. Pułaskiego 10
70-322  Szczecin,
Polska
NIP: 852-254-50-56

Email: itn@zut.edu.pl

Tel: (+48 91) 449 47 30
Faks: (+48 91) 449 46 86

Przykład użycia programu w systemie Windows 7.
(Uwaga! Kliknięcie obrazka powoduje jego powiększenie)

1. zapis programu na pulpicie 01
zapis programu na pulpicie
Ściągamy program ze strony głównej. W tym celu najeżdżamy myszką na hyperlink programu i klikamy prawym klawiszem myszki. Wybieramy "zapisz link jako..."
2. zapis programu na pulpicie 02
zapis programu na pulpicie
Wybieramy miejsce gdzie chcemy zapisać program "artykuł_generator_v.1.0" np. pulpit (1.), a następnie klikamy zapisz (2.) Na pulpicie powinniśmy zauważyć nową ikonę programu (następny obrazek)
3. uruchomianie programu 03
uruchamianie programu
Klikamy dwukrotnie na ikonie i uruchamiamy program (następny obrazek)
4. obsługa programu 04
obsługa programu
W oknie programu widzimy przykładowe poprawnie wpisane dane do artykułu (1.) Możemy je dowolnie zmieniać, usunąć (2.) i zastąpić swoimi danymi np. poprzez kopiuj/wklej. Wygląd wpisu artykułu jaki będzie po jego zamieszczeniu na stronie Instytutu uzyskamy klikając przycisk (3.) Proszę zauważyć, że program dodaje przecinki i kropkę na końcu. Dlatego w przypadku niepoprawnego wyglądu korygujemy dane i ponownie testujemy wpis (3.) aż do uzyskania satysfakcjonującego nas wyglądu.
5. obsługa programu 05
obsługa programu
Jeżeli jesteśmy usatysfakcjonowani wyglądem wpisu naszego artykułu (1.) to klikamy przycisk (2.). Za pierwszym razem ukaże się okno ostrzegające o możliwości nadpisania, a przez to utraty, wyników formatowania z poprzedniego działania programu. Wybieramy (Tak).
6. obsługa programu 06
obsługa programu
Do pliku został dodany pierwszy artykuł (1.). W celu dodania kolejnych artykułów powtarzamy kroki z rysunków 4 i 5. Gdy skończymy naszą pracę klikamy przycisk (2.).
7. obsługa programu 07
Wygenerowany plik na pulpicie, który należy przesłać.
Po zamknięciu programu pojawi się na pulpicie (lub w katalogu, w którym znajduje się program) plik z wygenerowanymi danymi. Proszę je przesłać pod adres rwrobel(małpka)zut.edu.pl.
Opisane w tej pomocy czynności znajdziemy również w programie po kliknięciu przycisku "Pomoc".
8. - Plik artykuly.rjw można otworzyć tym programem. Musi on być zapisany w tym samym miejscu co plik artykuly.rjw np. na pulpicie.

Istnieje również możliwość przesyłania wpisów w formacie XHTML
Poniższy przykład:
  1. R.J. Wróbel, S. łagonda, U. Narkiewicz, R. Pełech, S. Becker, L. Szymaszkiewicz, Synthesis and characterization of Pt/CeOx systems for catalytic CO oxidation reaction, Annales UMCS Chemistry 66 (2011) 37-46.


w kodzie XHTML wygląda tak: